THIS EVENT HAS BEEN CANCELLED

Cyrkopole | 4. Cyrkowy Festiwal Podwórkowy

(Cyrkopole to its friends)

All juggling events in 2020
Juggling events in Polen‎, 2020

When:

Freitag, 19 Juni 2020 to Sonntag, 21 Juni 2020

Where:

FAMA Centrum Biblioteczno-Kulturalne, Krzywoustego 286, 51-312 Wrocław-Psie Pole, Wroclaw

Website:

http://www.facebook.com/events/624166608338570

Blurb

Cyrkowe emocje są proste jak ten symbol! ?

CYRKOPOLE jest spotkaniem z sąsiadem, podwórkową przygodą i zachwytem nad wielką sztuką nowocyrkową, której można doświadczyć tuż za rogiem swojego osiedlowego sklepu. Opowieść o tym motywie graficznym chcemy zacząć od przywołania wspomnień ulicznych artystów, którzy tworzą magię przy użyciu prostych przedmiotów – kart, monet czy baloników w mgnieniu oka zamienianych w pieski. Pamiętacie to uczucie? Pierwszy podziw, który wzbudził skomplikowany trik iluzjonisty? Wstrzymany oddech na widok podniebnych akrobacji? ?‍♀️ Petardy śmiechu wywoływane przez klauna rozrabiakę? ? Kuglarze, żonglerzy, akrobaci, buskersi i wszyscy artyści, których zaprosiliśmy do współpracy podczas kolejnej edycji festiwalu czerpią pełnymi garściami z tradycji cyrku, a swoimi występami wzbudzają proste emocje, których doświadczamy z naiwnością dziecka.

Cyrk bez zwierząt jest prawdziwy! ?‍♀️

W przeciwieństwie do zwierzątka na plakacie.
Na CYRKOPOLU nie zobaczycie tresowanych zwierząt, które czekają w klatkach na swój występ. Pieski, słonie i tygrysy rozweselą nas tylko w formie kolorowych balonów. Domowi pupile są zawsze mile widziani jako publiczność plenerowych pokazów festiwalowych i uczestnicy Cyrkowego Placu Zabaw. Prawdziwy cyrk to dobra zabawa dla wszystkich, a nie cierpienie jednych z nas!
Podobnie jak w ubiegłym roku, w ramach festiwalu podejmiemy współpracę z organizacjami, które na co dzień dbają o prawa zwierząt i troszczą się o ich los.

Cyrk to sztuka! ?

Psim Polem kolejny raz zawładną cyrkowcy z całego świata – artyści w dziedzinie nowego cyrku, którzy zachwycą Was swoją sprawnością fizyczną, teatralnymi zdolnościami, niezwykłymi umiejętnościami tanecznymi, a nawet muzycznymi. Nowy cyrk poszerza pole widzenia sztuki cyrkowej i nie ogranicza się do czubka czerwonego nosa. Dialog między sztuką wysoką i niską, teatrem ruchu i klaunadą, artystycznym widowiskiem i festynowym kiczem jest możliwy właśnie w nowym cyrku i podczas festiwalu CYRKOPOLE. Cyrk to sztuka, a festiwal to miejsce, w którym w demokratyczny sposób możemy się nią cieszyć!

Cyrkowy Festiwal Podwórkowy CYRKOPOLE odbędzie się w 2020 roku po raz czwarty. Jak i w latach poprzednich skupiamy się na najlepszej sztuce nowocyrkowej z Europy Środkowo-Wschodniej, przedstawiając najwybitniejsze dzieła nowocyrkowe, teatralne i frick-kabaretowe z regionu. Oprócz artystów z Czech, Polski, Ukrainy i Węgier podczas tej edycji po raz pierwszy zobaczymy na festiwalu artystów performatywnych z Serbii (dzięki współpracy z Europejską Stolicą Kultury Novi Sad 2021) oraz Chorwacji. Wysublimowane spektakle, widowiska uliczne, scenografia świetlna, koncerty, pokazy tańca z ogniem, warsztaty i cyrkowe zabawy dla najmłodszych oraz niezapomniane emocje w strefie gastronomicznej Baru Żongler – wpisujcie daty w kajeciki i odliczajcie dni do Cyrkopola.

Who went

Cyrkopole elsewhere on the Edge

View trivia (0)